Zlín chce späť na víťaznú vlnu, Jihlava túžia po prvýkrát vyhrať

Dve předehrávka otvoria v piatok 11. kolo prvej ligy. Štvrtý Zlín privíta siedmej Bohemians 1905 a bude sa chcieť vrátiť na víťaznú vlnu. V druhom dueli skúsi predposledný Jihlava proti pražskej Dukle ukončiť čakanie na úvodnej výhru v tejto sezóne najvyššej súťaže a zvýšiť šance na záchranu.

Zlín ešte po ôsmom kole viedol ligovú tabuľku, ale potom remizoval 2: 2 s Jabloncom a prehral 0: 2 v Tepliciach, takže klesol až na štvrté miesto. “Ševci” verí, že je prvá porážka v najvyššej súťaži po desiatich zápasoch nijako nerozhodí. “Ja myslím, že nás tá prehra môže pozitívne ovplyvniť. Musíme sa hlavne poučiť z chýb,” povedal zlínsky tréner Bohumil Páník.

“Zakopnutia v Tepliciach sme si pri videu dôkladne rozobrali.Nehrali sme až tak zle, doplatili sme ale na dve zásadné chyby. Táto porážka by nás nemala rozhodiť. Teraz sa chceme vrátiť na víťaznú vlnu, aj keď Bohemians budú nepríjemným súperom, “ doplnil obranca Tomáš Hájek.

Ani Bohemians v minulom kole neuspeli, doma podľahli vedúci Mladej Boleslavi 1: 3. Proti Zlínu v lige už sedemkrát za sebou nevyhrali. “Zlín prehral posledný zápas, my taky stratili body. Z oboch strán bude vysoká túžba chýbajúce body dobehnúť. Veľkou výhodou bude pre Zlín domáce prostredie, kde sa mu darí. Súper pôjde za svojím, aby sa dostal späť na úspešnú nôtu, ale to my tiež, “ uviedol kouč” klokanov “Miroslav Koubek.

Jihlava zostáva v lige jediným tímom bez výhry a nelichotivú bilanciu chce ukončiť proti Dukle.Na nesestupové priečky stráca Vysočina päť bodov. “Naša obdobie bez ligovej výhry je strašne dlhé. Aj preto musíme bez ohľadu na nesporné kvality súpera túto sériu ukončiť a zvíťaziť.


S iným cieľom do stretnutia ísť nemôžeme,”
povedal asistent jihlavského trénera Michal Hipp.

Dukla sa však dostala do formy az piatich kôl pod vedením kouča Jaroslava Hynka prehrala jediné. “Ideme na naozaj horúcu pôdu, pretože Jihlava má málo bodov a bude robiť všetko pre to, aby s nami uspela. My si ale budeme chcieť udržať výkonnosť z posledných zápasov. Budeme chcieť zápas zvládnuť, pretože je pre nás dôležité, aby sme po zvyšok jesene boli vo väčšom pokoji, “ vyhlásil Hynek.

Zápas v Jihlave začne o 18:00, duel v Zlíne má výkop o 20:15.

Popísané produkty, ktoré si kúpite v obchode: BabyNabytek – detský nábytok