Štybar vynechá Tour de France. Nechcel ísť bez osobných ambícií

Cestné profesionál Zdeněk Štybar sa dohodol so svojím tímom Etixx-Quick-Step, že vynechá tohtoročnej Tour de France. Slávny závod, na ktorom dokázal vlani pri svojej premiére vyhrať jednu z etáp, nechcel český cyklista ísť bez osobných ambícií. A na tie by pri zložení tímu s dvoma lídrami Marcel Kittel a Danom Martinom nebol priestor. Premiéru si naopak na Tour odbije Petr Vakoč.

“V pondelok sme sa oficiálne dohovorili, že Tour tento rok nepôjdem, aj keď som to mal pôvodne v pláne a mal som ísť.Nezapadalo to do mojich ambícií, preto sme sa nakoniec s tímom rozhodli, že druhá časť sezóny bude vyzerať inak, ako mala, “povedal Štybar na dnešnom stretnutí s novinármi v Prahe.

” Marcel Kittel jede, s ním dan Martin, je to postavené na dva lídrov, a keby som sa tam chcel pokúsiť o etapové víťazstvo, tak by som ten priestor v podstate nemal a ani ho nedostal, “vysvetlil Štybar.

Pripustil, že naplniť ambície o ďalšom etapovom vavrínu by bolo mimoriadne náročné. “Počíta sa so siedmimi, ale tiež možno až deviatich šprinty. Keď si odpracujete takú porciu, osem takých etáp, tak vám ani nezostanú sily na ten zvyšok.A Dan Martin sa bude navyše pokúšať aj o etapové víťazstvo v horách, “doplnil Štybar.

V oficiálnej nominácii na” Starú dámu “, ktorú dnes tím zverejnil, nechýba iný český reprezentant Petr Vakoč. Dvadsaťtriročný jazdec, ktorý tento rok ovládol Brabant šíp a ďalšie dva závody, si vlani odbil premiéru na Gire, tentoraz prvýkrát okúsi Tour. Podľa vedenia stajne by mal zbierať skúsenosti a v dôležitých okamihoch pomôcť tímu.

“Teším sa na ten štart hrozne veľa. Je to niečo úžasné, splnený sen. Pôjdem vyložene pomáhať. Môže sa stať, že príde nejaká šanca v úniku, ale som si vedomý toho, že sto percent bude treba dať pre tím.Tento rok som mal veľa príležitostí ísť na seba a toto bude úžasná skúsenosť, ktorá ma môže posunúť o level ďalej, “uviedol Vakoč.

Radosť talentovaného jazdca ešte zvýraznilo, že do poslednej chvíle nevedel, či v nominácii bude. “Až v pondelok popoludní som sa to dozvedel. Tušil som, že by to mohlo klapnúť, že by na to mohli mojej výkony stačiť. Je to niečo, k čomu som smeroval celú sezónu od konca tej minulej, a snažil sa, aby som si to miesto zaslúžil, “vyhlásil Vakoč.

Z českých cyklistov má istý štart na Tour aj Jan Bárta z nemeckého tímu bora-Argon 18. Chýbať by nemal ani Roman Kreuziger z Tinkoffu. Legendárny závod začne 2. júla.

Zobraziť viac: nalepky na okno detske