Šilhavý: Minimom je dosiahnuť na poháre, ale kto by nechcel titul

Keď tréner Jaroslav Šilhavý preberal po piatich kolách ligovej sezóny Slaviu, patrilo tímu z Edenu až desiate miesto v tabuľke. Vďaka dvanáctizápasové sériu bez porážky v najvyššej súťaži je ale pred zimnou prestávkou vytiahol na druhú priečku len o bod za vedúcu Plzeň, ktorá má stretnutie k dobru. Päťdesiatpäťročný kouč verí, že Pražania svoju hru počas pauzy ešte skvalitní, a pomôcť k tomu má aj chystané okysličenie kádra.

“Ani vo sne by som sa nenazdal, že to takto pošliape. Že za tú krátku dobu prejdeme na víťaznú vlnu. Je to niečo fantastického. Prestávka nás teda prerušila, ale nikde nie je napísané, že na tej vlne nemôžeme pokračovať.Je to super, ale nemôžeme zaspať na vavrínoch, “ povedal ČTK Šilhavý.

Tím napĺňa predsezónne cieľ vedenie skončiť do tretieho miesta. ” Všetky otázky novinárov mieri na titul. Samozrejme všetci ho chceme, kto by ho nechcel? Ale je to ešte dlhá cesta. Ak urobíme takú sériu ako teraz, trúfam si povedať, že by sme aj na titul dosiahli. Neviem, či to vedenie prehodnotilo, mne to zatiaľ nikto nepovedal. Ale budeme sa snažiť stále hrať dobre a vyhrávať, aby sme minimálne na Európu dosiahli, “ uviedol kouč.

So Slaviou na úvod uhral remízu v Tepliciach, ale od tej doby Pražania v lige pod jeho vedením už stratili body len v dvoch z jedenástich kôl. “Myslím, že nás veľa nakoplo víťazné derby.Keď to skrátim, za tým úspechom stojí kvalita kádra, atmosféra vnútri tímu a jednoducho práca, “ povedal Šilhavý, ktorý nahradil v septembri Dušana Uhrina mladšieho.

Cíti, že tím má napriek sériu bez porážky stále značné rezervy. “Všetky zápasy neboli také, že by sme súpera valcovali. Posledný domáci zápas s Boleslavou bol dobrý, spĺňal určité parametre, ale napríklad v Zlíne sme vyhrali 4: 0 a nebolo to tak dobré ako doma. Nesmieme sa nechať miasť len tými výsledky, všetko nebolo úplne ideálne, “ podotkol.

Aj preto s vedením plánujú urobiť v kádri počas zimy pár zmien. ” Určite chceme tím okysličiť, aby minimálne bola konkurencie. S niektorými hráčmi sme boli spokojní viac, s niektorými menej.Priznávam, že určitý pohyb v kádri chystáme, “ uviedol Šilhavý. Posilniť by chcel potrebné kraja zostavy. ” Tam spokojnosť nebola úplne taká. Tam určite môže korekcia prebehnúť, ale nebudem konkrétny, pretože prebiehajú určité konanie, “ povedal.

Niektorí hráči by naopak mohli káder opustiť. Otvorená je budúcnosť najdrahšie letné posily, útočníka Gina van Kessela, ktorý nenaplnil vysoké očakávania. “Určitá rokovania prebiehajú, v tejto chvíli je Gino tu, má tú zmluvu. Takže proste 2.


leda ho tu očakávame na príprave a uvidí sa. Ak tu bude, samozrejme šancu dostane, “
povedal Šilhavý.

Bol by rád, aby sa podarilo udržať opory. Záujem je treba o Jaromíra utratil. ” Je logické, že keď sa darí, záujem o našich hráčov stúpa.Je to určite príjemné, ale radi by sme naše najsilnejších hráčov tu udržali. Ak by prišla tak lukratívne ponuka, ktorá by sa pozdávala ako hráči, tak klubu, tak by sme tu na silu nikoho držať nechceli, “ uviedol kouč.

Prestávku napriek sériu bez porážky víta. “Z pohľadu výsledkov je možná skoro škoda, že jeseň končí, ale zase myslím, že budeme mať pokoj na prácu. Stále bola týždeň čo týždeň liga, a keď bola reprezentačná pauza, mali sme veľa hráčov mimo. Takže sme v podstate nemohli pracovať na taktike, súčinnosti jednotlivých radov. Zimné prestávku uvítame a verím, že tú prácu ešte skvalitníme.Budeme pokračovať v poznávaní hráčov, “ uviedol.

Slavia hneď v úvode januára zamieri na sústredenie do Číny, odkiaľ je majiteľ klubu, spoločnosť CEFC. ” Je to určite netradičné destinácie aj pre ma. Je to aj kus cesty, však máme tamodsud majiteľa a aj iné tímy ako napríklad Manchester jazdí do Ázie na sústredení. Nepochybujte, že to bude na vysokej úrovni. Nehľadiac na klimatické podmienky, čo budú tu a tam. Odohráme tam jedno stretnutie so súperom z nižšej a jedno s tímom z najvyššej súťaže, “ povedal Šilhavý. ” Druhé sústredenie bude v Španielsku, “ dodal.

Sponzor článku je on-line obchod s nábytkom Babynabytek ponúka produkty, ako sú, napríklad detska izba nábytok