Schalke začalo po ďalšej prehre konať, Sam a Boateng boli prepustení

Schalke je v kríze, cez víkend si na svoje konto pripísalo ďalšie prehru a hrozí mu, že si v budúcej sezóne nezahrá európske poháre. Pod veľkým tlakom je tréner Roberto Di Matteo, ktorý teraz prišiel o dva zverenca – z tímu boli kvôli výkonnostným dôvodom prepustení záložníci Kevin-Prince Boateng a Sidney Sam…

Ghančan Boateng prišiel do Gelsenkirchene predvlani v auguste za dvanásť miliónov eur a predovšetkým v tohtoročnej sezóne zostal ďaleko za očakávaním. Na svojom konte zatiaľ nemá ani jeden gól a už dlhšiu dobu sa počítalo s jeho letným odchodom, zamestnávateľa si nakoniec môže hľadať o chvíľu skôr.

Rovnako dopadol aj 27-ročný Sam, ktorého Schalke pred tohtoročnou sezónou kúpilo za dva a pol milióna eur z Leverkusenu.Sam vtedy po vydarenej sezóne v Bayeru podpísal kontrakt na štyri roky a mal sa stať jedným z ťahúňov ofenzívy vestfálskeho celku, aj vinou zranenia ale odohral len jedenásť bundesligových zápasov.

Popri Boatenga so Samom bol potrestaný rovnako ďalšie stredopoliar Marco Höger, ten bol vyradený z prvého tímu, s ktorým sa v nadchádzajúcich dňoch nebude pripravovať.

Schalke prežíva mizerné jar a prepadá sa tabuľkou 1. Bundesligy, už pred niekoľkými týždňami prišlo o možnosť zahrať si znovu Ligu majstrov a aktuálne je na šiestom mieste s dvojbodovým náskokom na Borussiu Dortmund.Dva body na Schalke stráca aj Werder a v závere sezóny sa pred neho môže dostať aj Hoffenheim, ktorý je späť o ďalšie dva body.

Zatiaľ posledný sklamanie pre fanúšikov gelsenkirchenského klubu prišlo včera, Schalke po zlom výkone padlo 0 : 2 na pôde 1. FC Köln. “Hrali sme naozaj zle, neviem, čo je zle, takto ale v Bundeslige vyhrávať nedá. Som si istý tým, že to bol jeden z našich najhorších výkonov počas uplynulých rokov. Sme si vedomí aj hnevu fanúšikov. Majú dôvod ako k tomu byť naštvaní, tak aj k prejavom svojej frustrácie. Z toho, čo sa dá nazvať úbohú sezónou, sa musíme dostať spoločne, “ myslí si stredopoliar Julian Draxler.

” Je pre mňa veľa zložité nachádzať týždeň čo týždeň vysvetlenie k ďalšiemu zlému výkonu.Musí to znieť už neuveriteľne, keď sa nám nedarí preniesť ospravedlnenia na trávnik. Chýbalo nám všetko, čo z nás robí Schalke. Nebola tam žiadna vášeň, ochota behať alebo emócie. Je pre mňa záhadou, prečo sa nedokážeme držať toho, čo si povieme. Každý sa musí opýtať sám seba, či do toho dáva všetko, “ pridáva sa obranca Benedikt Höwedes.