Rosického potešilo privítanie fanúšikov, ale nie výkon Sparty

Fanúšikovia Sparty si viac než dnešný zápas 6. kola prvej ligy s Mladou Boleslavou užili návrat odchovanca a jednej z najväčších klubových postáv Tomáša Rosického. Búrlivo ho vítali pri rozcvičke aj nástupe na trávnik. Reprezentačného kapitána tým potešili.

“Pre mňa osobne to bol veľký zážitok, fanúšikom moc ďakujem. Bolo to nádherné. Len ma mrzí, že sme im to nevrátili víťazstvom,” povedal Rosický novinárom po remíze 2: 2.

Tridsaťpäťročný stredopoliar sa vrátil do Sparty po pätnástich rokoch v Dortmunde a Arsenalu. A na jeho návrat prišlo vyše 14 tisíc fanúšikov.To je najväčší návšteva na Letnej za posledné tri roky okrem prestížnych zápasov s Plzňou, Slaviou a posledného duelu sezóny 2013/14, kedy Sparta slávila titul.

Kvôli dlhšej zdravotnej pauze začal Rosický len na lavičke náhradníkov. Ani to ale nezabránilo fanúšikom, aby v 2. minúte predviedli pripravené choreo, kedy nakreslenú podobizeň Rosického doplnili textom “Všetky cesty vedú domov” a skandovaním mena svojho obľúbenca.

Keď potom Sparta dostala v 60. minúte vyrovnávajúci gól na 2: 2, sklamanie ihneď prerušil búrlivý potlesk v stoji, keď sa Rosický zdvihol z lavičky a začal sa rozcvičovať. A keď v 72. minúte prišiel do hry, prišli ďalšie búrlivé ovácie.Fanúšikovia reagovali aj na každý Rosického dotyk s loptou, avšak ani od neho sa nedočkali rozhodujúce myšlienky, ktorá by pomohla odvrátiť remízu.

“Snažil som sa potom s tým niečo urobiť, ale nešlo to. My sme si dnes ani vyhrať nezaslúžili, Boleslav hrala dobre. Prvý polčas bol strašný, robili sme chyby, Boleslav bola agresívnejší a rýchlejší. S takýmto výkonom nemôžeme myslieť na to, že budeme niekoho valcovať, “ pripustil kriticky Rosický.

S trénerom Zdeňkom Ščasným bol dohodnutý, že do hry nepôjde skôr ako na posledných dvadsať minút. “Ešte nemám fyzicky na celý zápas, bolo jasné, že začnem z lavičky. S loptou sa cítim dobre, ale chýba mi zápasová kondícia. Potrebujem ešte týždeň poriadne trénovať.Je veľmi nepravdepodobné, že by som hral proti Southamptonu, “ povedal Rosický.

Sparte je vraj pripravený pomôcť tam, kde ho tréner bude potrebovať. ” Ja som hral počas kariéry skoro všetky posty v zálohe. Kde ma bude tréner potrebovať, tam to odohrám. Najviac problémov máme v rozohrávke, tak asi tam to bude chcieť tréner riešiť, “ dodal reprezentačný kapitán.