Prvé dva góly sme im darovali, ľutoval neobvyklý stopér Coufal

Obranca Vladimír Coufal sa musel v stretnutí 4. kola základnej skupiny Európskej ligy na pôde Fiorentiny vzhľadom k maródke spoluhráčov posunúť z pravého kraja obrany na stopéra. Hráči Liberca v improvizovanej zostave talianskeho favorita zaskočiť nedokázali a po prehre 0: 3 už sú ich šance na postup len teoretické.

Coufal ľutoval hlavne zbytočných chýb. “Prvé dva góly sme súperovi darovali. Prvý gól, penalta, asi bola. Nevidel som to, neviem. Pred druhým gólom strata lopty, kedy sme boli roztiahnutie. Oni sú tak geniálne, že videli medzeru.Ešte som sa to snažil zachrániť, ale preskočilo mi to nohu a tým pre nás zápas asi skončil, “ povedal novinárom Coufal.

Že nastúpi netradične v strede obrany, vedel už dopredu. “Už od utorka som vedel, že to budem hrať. Proste máme takú maródku, že čo má nohy a ruky, to hrá, “ podotkol. ” Ja som kedysi hrával stopéra v dorastu. Začínal som na stopérovi a postupne som sa posúval. Dúfam, že sa zase neposunie späť, “ dodal.

Od 17. minúty dokonca neostal v libereckej zostave ani jeden obvyklý stopér, pretože David Hovorka musel pre zranenie striedať. Do stredu obrany naskočil Milan Nitrianský .

“Myslím, že sme to s Nitrou zvládli celkom slušne na to, že sme spolu hrali dva praví obrancovia.Celkom dobre sme obehrávali balón, párkrát sme im utiekli z presinku. Ale dúfam, že sa nám Dávid Hovorka nezranil na dlho. Dúfam, že tam nezostanem natrvalo, “ uviedol Coufal.

V nedeľňajšom ligovom zápase so Spartou ale zrejme bude musieť na stopéra ešte zaskočiť. ” Uvidíme, ako to bude mať David vážne. Vyzerá to, že asi nie je zbyt, že tam zase budem musieť prežiť na tom stopérovi, “ povedal s úsmevom.

Hoci Liberec po prehre s Fiorentinou zostáva v Európskej lige s jedným bodom posledný a šanca na postup sa posunula skôr do oblasti teórie, Coufal nič nevzdáva. “Strácame šesť bodov. Kým to nie je úplne matematicky vylúčené, budeme sa o to prať.Budeme doma chcieť Karabach poraziť, aby sme potešili fanúšikov a zlomili tú domácu nepriaznivú sériu, “ dodal.