Mesanovic odčinil nepremenené penaltu a stal sa hrdinom derby

Útočník Muris Mesanovic sa počas dnešného derby na Sparte stal zo smoliara hrdinom. Bosniansky futbalista najprv v prvom polčase nahradil zraneného Milana Škodu, potom nepremenil veľkú šancu a dokonca penaltu, v 62. minúte ale zlyhanie napravil a vedúcim gólom rozhodol o výhre Slavie 2: 0. Zároveň odčinil svoj skrat zo záveru minulého zápasu s Libercom, po ktorom nepodal ruku trénerovi Jaroslavovi Šilhavému.

“Predtým som penalty kopal a premieňal. Dnes sa bohužiaľ stalo, že som ju nepremenil. Takéto veci sa vo futbale stávajú. Vedel som, že to musím mančaftu vrátiť a dôležité je, že sa to podarilo, “ povedal novinárom Mesanovic.

Krátko pred penaltou z malého vápna strieľal mimo. “Ja sa do tých šancí dostávam.Keď jednu nedokážeme, verím, že príde druhá. Je dôležité, že som premenil asi tú štvrtú, aj keď so šťastím, “ uviedol dvadsaťšesťročný útočník.

Svoje zaváhanie odčinil po hodine hry, kedy dorazil do siete strelu Antonína Barak do tyče. Ofsajdu sa nebál. “Ako bol loptu v sieti, hneď som pozeral na rozhodcu. Bežal na pol, takže som hneď videl, že je to v pohode, “ vyhlásil Mesanovic.

Dal svoj 23. gól v slovenskej lige a zrejme najcennejšie. ” Asi áno. Ešte som Sparte gól nedal. Dneska prvý gól Sparte a hneď výhra v derby, takže určite najväčší gól, “radoval sa.” Mám obrovskú radosť.Zúročil som prácu celého tímu a myslím, že sme vyhrali úplne zaslúžene, “ dodal.

V polčase sa ho všetci snažili utešovať. ” Atmosféra v kabíne bola v pohode, nič ostrého tam nebolo. Každý ma povzbudzoval s tým, že sa nič nedeje, že mám ešte polčas a že mám šancu to odčiniť, “ uviedol Mesanovic.

Priamo na trávniku ho cestou do kabín objal aj tréner Šilhavý. Po minulom zápase s Libercom pritom útočník koučovi nepodal ruku kvôli naštvanie z toho, že nehral. “Bola to moja blbosť, ospravedlnil som sa trénerovi aj mančaftu. Dúfam, že som to dnes aspoň trochu odčinil. Hneď sme si s trénerom porozprávali. Ja mal nervy, tréner v tom bol nevinne.Dostal som od vedenia trest (pokutu), prijal som ho, pokračujeme ďalej a nič sa nedeje, “ uviedol.

” Muris nedal penaltu, ale sám povedal, že to napraví, a to sa mu podarilo. Nepoznamenalo ho to. V polčase tam boli veľké emócie, v kabíne nadával, bol frustrovaný, ale všetci sme ho upokojovali. Cítil ten dlh, “ povedal Šilhavý.

Mesanovic pomohlo, že sa pred príchodom na trávnik v 31. minúte namiesto Škody mohol dostatočne nachystať. ” Hneď od 15. minúty som sa rozcvičoval . Milan hovoril, že ho bolí triesla. Takže som bol nejako pripravený v hlave i fyzicky. Nešiel som na ihrisko hneď, rozbehal som sa, “ dodal Mesanovic.