Manželka boxera Konečného: Bála som sa, že chce Lukáša zabiť!

PRIAMO Z USA | Ľudia na neho bučali, ale on vedel, že viac pre víťazstvo urobiť nemohol. Americká hviezda Peter Quillin sa stal posledným mužom, ktorý bojoval v ringu s českým boxerom Lukášom Konečným. “Bola to ťažká výzva,” uviedol úspešný obhajca titulu WBO v strednej váhe, ktorý jasne vyhral na body u všetkých rozhodcov (120: 108, 119: 109, 119: 109). Teraz sa chystá na najväčšie hviezdy.

Po zápase stál blízko ringu opretý o zábradlie, ktoré delilo tribúnu on zóny VIP. Tvár mal takmer v poriadku, len nad obočím mu krylo tržné rany niekoľko náplastí. Netváril sa šťastne, ale náladu mu zlepšovala tehotná manželka, ktorá je v šiestom mesiaci.

Boxer Peter Quillin splnil svoju misiu v dueli s Lukášom Konečným len napoly.Síce potvrdil úlohu favorita a získal titul strednej váhy (do 72,5 kg), ale neukázal divákom pôsobivý knockout, s ktorým väčšina počítala. To, že sa nakoniec všetci plietli, spôsobilo, že washingtonská hala DC Armory začala bučať. Ľudia chceli vidieť viac než to, ako ich šampión dobýva outsidera. Mali smolu.

“Nikdy som nebojoval s niekým, ako je on,” povedal po svojom 31 triumfe neporažný Quillin. “Lukáš je veľký a odolný tvrďas. Ustál rany, po ktorých by myslím iní boxeri odpadli, “hovoril Američan s delovými úderom.

Manželka Konečného: Som na neho pyšná

Konečný všetko ustál, aj keď bol trikrát znateľne otrasený.To, že všetky krízové ​​momenty prekonal, ocenila hlavne jeho manželka Jaromíra, ktorá všetko sledovala z prvej rady.

“Nemohla som z nervozity ani sedieť, tak som stála, ale potom mi to zakázali, ľudia za mnou kričali , že nevidí…”popisovala žena najlepšieho Čecha. Napriek prehre bola rada, že je jej muž v poriadku. Bola totiž najbližšie tomu, keď cez pol roka riešil problémy s očami. Kvôli rozostrenému videnie napríklad nemohol hrať so svojimi troma dcérami ani stolný tenis.

Preto je sympatická blondína, ktorá pracuje ako učiteľka, rada aj za to, že jej manžel ukončil po zápase v USA kariéru. Po dlhých 27 rokoch driny. V ére po boxe sa chcú manželia viac venovať spoločnému podnikania.Už teraz prevádzkujú dve krčmy, do toho plánujú otvoriť relaxačné a športové centrum.

“Myslím, že urobil super zápas, som na neho strašne pyšná. Mala som strach, že Quillin bude chcieť Lukáša zabiť, ale nič také neprišlo. Celkovo je výsledok super. Určite bol lepší, ale Lukáš mu vnútil svoj štýl, s ktorým si jednoducho nevedel rady. Asi aj preto sa pískalo, “dodávala Konečná.

Konečný bojoval so cťou

To napokon nepopieral ani favorizovaný Američan, ktorého manažment sa snažil u divákov zdvihnúť počas bitky plusové body tým, že medzi fanúšikov vyhadzoval jeho podpísaná trička. Podarilo sa to ale len čiastočne.

“Lukáš totiž predviedol presne to, na čo mal. Je to trieda. Zápas nám ponúkli vo februári, takže času na box bolo málo.Predtým mal skoro pol roka voľno. Som preto s jeho výkonom maximálne spokojný, “nešetril chválou hlavný kouč Dirk Dzemski, rovnako bola spokojná nemecká stajňa SES.

Niektoré zámorská médiá síce písala, že český bijec v ringu len chodí, takmer neboxuje a len sa bráni . Očami Quillin bol ale rovnaký príbeh vidieť inak.

“Málo som sa triafal, ale na druhú stranu…Vďaka práci prednej ruky som si všetko strážil. To viete, môžete trénovať, ako chcete, ale potom vám zápas všetko ukáže.Ja verím, že som sa s Lukášom naučil niekoľko vecí a budem vďaka tomu lepší šampión, “doplnil Quillin, ktorý chce teraz nastúpiť vo zjednocujúcim súboji o pásy šampióna s hviezdami strednej váhy – Argentínčanom Martinezom či Kazachstáncem Golovkin.

“Priveďte mi ich pokojne oba v rovnakú noc,” snažil sa provokovať. Toto pokračovanie uvidia Konečný a jeho najbližšie okolie už len v úlohe divákov.