Manny Pacquiao na Mayweather, Trump a najslávnejšie rameno na svete

Na jeho pravej strane bol dlhoročný trenažér Freddie Roach, priamy hovorový boxer, na ktorého prahu sa Pacquiao nepochybne vydal pred všetkými rokmi.Ich vzťah sa často podobá priateľskému filmu po 15 rokoch spoločne – “Dlhšie ako väčšina manželstiev,” hovoril Roach – partnerstvo, ktoré medzi Ali-Dundee, Louis-Blackburn a Frazier-Futch patrí medzi najdôležitejšie trénerové bojovnícke tandemy. Pacquiao, dvojročný kongresman z provincie Sarangani, bol tu formálne ohlásený nadchádzajúci gumový zápas s Timothy Bradleyom 9. apríla v MGM Grand, boj, ktorý bol prijatý s kolektívnym zívnutím v týždňoch, Napriek naliehaniu Pacquiao, bude to jeho posledná profesionálna záležitosť. Bradley je jedným z najlepších jeho generácie, pravdepodobná Hall of Famer a skutočne dobrá osoba, ktorá dostane zlomok ocenenia, ktoré si zaslúži.Ale konsenzus je, že medzi pár nemáme čo rozhodnúť, pretože Pacquiao získal druhý zápas presvedčivo po veľmi spornej stratovej rozhodovacej strate v prvej. 37-ročný trvá na tom, že nechodí ďalej Pretože už nemôže súťažiť, ale kvôli blížiacim sa senátorským voľbám, ktoré sa uskutočnia 9. mája v jeho rodných Filipínach, kancelária, ktorú očakáva, že vyhrá, ktorý bude spotrebovať oveľa viac času ako jeho súčasné povinnosti kongresmana. Odtiaľ sa verí, že Pacquiao, dlho poháňaný kvázi-mesiánskou túžbou zbaviť sa chudoby, ktorá ho vyplienila, by mohla v roku 2022 urobiť vážnu situáciu pre predsedníctvo.Zaručená peňažná peňažná suma vo výške 20 miliónov dolárov, ktorú má zaplatiť v aprílovom boji, nepochybne zvýši svoju vojenskú truhlu. Vo štvrtok sa dozvedel o svojich úspechoch, pričom sa zameral na kariéru, ktorá zahŕňala tituly v rekordnej ôsmom rozdielnom veku Triedy, zatiaľ čo sa stáva transcendentný postava po celom svete, popraskanie hlavného prúdu, ako žiadny iný ázijský narodený športovec v histórii a stal sa najviac spoločensky dôležitým boxerom od Mohameda Ali.

“Predtým, keď som bol mladý som Naozaj viete, box, čo je box, “povedal. “Vstúpil som do boxu, aby som pomohol svojej matke a pomohla mojej rodine.Teraz je to zábavné, že skončím so svojou boxerskou kariérou, pretože chcem pomôcť krajanom, mojim krajanom. “

Pacquiao bol v pohode, keď vydal hodnotenie na témy z profesionálneho basketbalu (obľúbené hráčov: Stephen Curry, Chris Paul a Derrick Rose) prezidentskému prezidentskému prezidentovi Donaldovi Trumpovi (“priateľský chlapec”, ktorý “nehovorí ako politik, je priamy, až k tomuto bodu”). Avšak rovnako bezpečný ako jeho zmysel pre zmysluplnosť sa zdá, ako sa chystá do života po boxe, pretrvávajúci zmysel pre nedokončené podnikanie od jeho porážky Floyd Mayweather Jr v minulom roku super-boj jasne remorkéry na bojovník aj tréner.Netrvalo dlho, kým konverzácia vo štvrtok bude smerovať týmto smerom. Počas prvých troch kôl sa Pacquiao snažil vyjednať svoju cestu do presnej a potrestajúcej pravice Mayweather, ktorá plne využila svojich päť -inch dosiahnuť výhodu. Ale v piatom štvrťroku sa Pacquiao spojil s pravou ľavou stranou, ktorá vyskočila jeho hlavu späť, jeden z výnimočných momentov, keď sa Američan v svojej kariére cítil zraniteľne.Inštinktívne sa pustil do zabíjania a nalieval na kombinácie rýchleho ohňa do obrany korytnačky Mayweather. “Keď to cítil, Pacquiao vo štvrtok popísal a pritlačil prsty na dôraz.

“Keď som odcudzil,” spomenul si, “cítil som, že som stratil pravú ruku.”

Zranenie na ramenách, o ktorom hovorí, že bol najprv utrpený pri leteckej nehode v roku 2009 Nebol problém počas tréningu. O päť dní neskôr podstúpil Pacquiao artroskopickú operáciu na opravu roztrhanej manžety rotátora Dr. Neal ElAttrache, ktorého pacienti zahrnuli Tom Brady a Kobe Bryant.Tento týždeň dal ElAttrache čistý zdravotný výpis, ktorý dlhoročný poradca Pacquiaa Michael Koncz povedal, že je jednou z predpokladov potrebných na udelenie licencií Nevadovou atletickou komisiou. Vo štvrtok Roach jasne uviedol, že ak vyhrá Pacquiao Presvedčivo proti Bradleymu by sa mal presadzovať, aby sa s Mayweatherom uskutočnil rematch.

“Ten boj ma naozaj obťažuje,” povedal Roach. “Už som to ešte neviděl, pretože som taký naštvaný na prvom, pretože som si myslel, že Manny mohol urobiť ten boj oveľa jednoduchší ako on. Manny si myslel, že zvíťazil v boji, ale myslím, že by mohol urobiť oveľa viac. Keď sa vrátil po štvrtom kole a povedal mi rameno, povedal som, čo najlepšie.Stále si myslí, že zvíťazil v boji, ale nie.

“Bola to veľká udalosť, ale nebolo to veľký boj. Viem, že Manny môže urobiť oveľa lepšie ako on a urobiť z neho oveľa vzrušujúcejší boj. Nebudem obviňovať ruku úplne, pretože v šatni to nebol problém. “

Pacquiao povedal vo štvrtok, že niekoľko krát sledoval boj a odrážal ho sedem kôl na päť V jeho prospech, keď veril, že jeho úloha agresora by mala niesť väčšiu váhu od arbitrážnych rozhodcov. “Hádam veľa úderov, hodil niekoľko úderov,” povedal. “Rešpektujem rozhodnutie sudcov. To je box.Ale ak sa ma pýtate vo svojom srdci, verím, že som vyhral. “Štyri mesiace po jeho rehabilitácii Pacquiao povedal, že sa rozhodol, že to bude posledný boj o kariéru, ktorá sa rozrástla o 419 kôl, 106 listov v roku 1995. Zoznam šiestich potenciálnych súperov bol vyriešený: Mayweather, Bradley, Danny Garcia, Adrien Broner, Amir Khan a Juan Manuel Marquez.Povedal, že Mayweather bol preferovanou voľbou, ale bol vylúčený po tom, čo oznámil svoj vlastný odchod do dôchodku po septembrovom víťazstve nad Andreom Bertom. Roach, keď sa vo štvrtok privolal, povedal, že “nebude prekvapený” Pozri buď Pacquiao alebo Mayweather bojovať za ich samozvaný odchod do dôchodku. “Spôsob, akým obaja utrácajú peniaze, možno budú opäť bojovať,” povedal. “Manny beží pre senátora a to mu stálo veľa peňazí. To je to, ako hlasy idú vo svojej krajine: zaplatíte za hlasy. “

Dodal:” Ste naozaj závislý na športe a je veľmi ťažké odísť do dôchodku. Je veľmi ťažké si uvedomiť, že ste všetci hotoví. Spomínam si, kedy sa mi to stalo. Malo sa to stať o niečo skôr.Je to veľmi návykový šport. “

Teraz je v súčasnosti zúfalo hladný Bradley, ktorý sa v minulom roku spojil s trénerom Teddy Atlasom. Sedemtýždňový tréningový tábor sa uskutoční 2. februára na tri týždne na Filipínach pred premiestnením na divokú kartu za posledný mesiac. Medzi spriaznenými partnermi, ktorých vybral Pacquiao, je Frankie Gomez, vyhliadka na Roach, ktorú si vybral ako budúci majster sveta.

“Keď vyberie niekoho takého,” povedal Roach. “Viem, že chce, aby jeho sparringoví partneri boli skutočnými bojovníkmi a nepohlčili chlapi, aby dokázal poraziť.” Keď ho vidím v telocvični, stále má túto pracovnú etiku. Pracuje naozaj ťažko. Stále ho má.V minulosti sa ma niekoľkokrát spýtal: “Keď ma zastrelím, povieš mi to?” A ja mu poviem, že budem prvý, kto ti poviem. “Budete odísť do dôchodku, keď vám to poviem?” A on hovorí: “Samozrejme to budem.” Ale ešte nie je zastrelený. “Tento článok bol zmenený v piatok 22. januára na opravu názvu spriazneného partnera Pacquiaa. On je Frankie Gomez, nie Freddie.