Falcao sa obzerá po iných kluboch. Potrebujem hrať, zdôrazňuje

Angažmán Radamel Falcao v Manchestri United sa zdá byť jedným veľkým šliapnutím vedľa. Kolumbijský kanonier sa v novom angažmán trápi, vo všetkých súťažiach strelil iba štyri góly a začína sa obzerať po presune do iného klubu. Jeho priorita je jasná – byť regulárnym členom základnej zostavy.

Kríza 29-ročného útočníka vyvrcholila pred troma týždňami, kedy ho manažér Louis van Gaal nepovolal k zápasu v Newcastli. Falcao naopak o pár dní neskôr nastúpil za rezervu – a dokonca ani za dvadsaťjednotku nedohral celý zápas.

A na to bývalá hviezda Porta, Atlética Madrid a Monaka nie je zvyknutá. “Potrebujem nájsť miesto, kde budem pravidelne nastupovať.Kde skrátka budem hrať, “ odkrýva Falcao svoj letný zámer.

” Až skončí sezóna, samozrejme si všetci sadneme, zanalyzujeme situáciu a rozhodneme sa, čo pre mňa bude najlepšie, “ pokračuje. “Telefonujú mi každý deň, takže ponuky sú. Ja teraz musím zostať pokojný a nechať ostatných, aby si s touto situáciou poradili. “

Falcao bol hodnotený ako jeden z najlepších útočníkov planéty. V Porte a Madride nastrieľal počas troch sezón neskutočných 142 gólov. medzi rokmi 2009 a 2013 mu boli v tejto disciplíne konkurenciou skutočne iba geniálny dvojica Lionel Messi (233 gólov) a Cristiano Ronaldo (201).

Po vážnom zranení kolena, ktoré ho vyradilo aj z kolumbijskej nomináciu na majstrovstvá sveta v Brazílii, sa však doteraz nedokázal dostať do formy.V 22 zápasoch za Manchester United, kde hosťuje z Monaka, dal len 4 góly. Výkupná klauzulu 43,5 milióna libier tak Red Devils zrejme neaktivujú. Nevýhodou je aj Falcaův astronomický plat 265 tisíc libier týždenne – suverénne najviac v Premier League.

Zatiaľ ale Kolumbijčan na prestup nemyslí. “Hrám za Manchester United a to je to jediné, čo ma teraz zaujíma. Kompletne sa sústredím na klub. Stále sa ešte môže do konca sezóny všeličo zmeniť,” dúfa.

Van Gaalovi však svoju vlastnú krízu nepripisuje. “On je tu na to, aby robil rozhodnutia, rovnako ako každý manažér vo svojom klube. Na mojom prospechu nezáleží,” uvedomuje si Falcao. “Každý tréner má vlastný spôsob, ako viesť tím. Iný spôsob myslenia, iná filozofia. To je normálne.Nemám s ním žiadny problém, “ dodal zmierene.