Ďuriš: Možno to bol môj posledný zápas za Viktorku

Do hry prišiel v 58. minúte za stavu 1: 2 a počas necelej polhodiny slovenského reprezentant Michal Ďuriš dvoma gólmi rozhodol o víťazstve futbalistov Plzne v ich dernier v tomto ročníku Európskej ligy proti Austrii Viedeň. Napriek tomu nebol dvadsaťosemročný útočník či stredopoliar po zápase úplne spokojný, pretože bude musieť počas zimnej prestávky premietať o svojej budúcnosti. Nie je totiž spokojný so svojou rolou v tíme.

“Som rád hlavne za ľudí, ktorí prišli, aj keď v zápase o nič nešlo. Pri príchode na ihrisko som veril, že sa s stretnutím dá ešte niečo robiť, ale že ho otočíme, to som nečakal. Niekedy aj taká facka ako vylúčenie pomôže, dokázali sme to aj v minulej sezóne proti Sparte, kedy sme v desiatich dokázali zvíťaziť.Tento zápas bol v niečom podobný, “ konštatoval Ďuriš.

” Keby sme postúpili zo skupiny, eufória by bola veľká, ale aspoň sme skončili tretí. Je to malá náplasť. Keď však budem realistický, z tejto skupiny sme mali postúpiť. Zlomilo sa to hlavne s Astrou doma (1: 2), skupina by sa vyvíjala úplne inak, “ zhodnotil snaženie Plzne v Európskej lige.

Radosť mohol mať aspoň z ukončenej série 14 pohárových duelov bez výhry. “Keď si vezmem, aké zápasy sme odohrali, väčšina z nich nebola úplne zlá. Jedna zlá séria skončila a od ďalšej sezóny snáď naštartujeme Plzeň tam, kde bývala v minulých rokoch, “ dodal.

Či u ďalšieho prípadného pohárového účinkovanie Plzne bude aj Ďuriš, to zatiaľ nie je isté.Kým v minulej sezóne dostával dostatok priestoru a v lige dokonca skončil v tabuľke strelcov s 16 gólmi druhý, teraz sa mu toľko nedarí. V domácej súťaži má na konte tri zásahy a v Európskej lige dnes slávil prvýkrát.

“Keď sa pozriete na moju minutáž, som rád za to, koľko gólov som dal, hoci novinári možno považujú posledný polrok za nevydarený. za moju momentálnu situáciu v tíme ale nie som rád, možno to bol môj posledný zápas za Viktorku, ale nechcem predbiehať, “ poznamenal čtyřiatřicetinásobný slovenského reprezentant.

” za tie krásne roky tu som rád, a keď ľudí vyhlasujú vaše meno, tak si potom myslíte, že ste tu asi niečo dokázali.Snažil som sa tvrdo pracovať a verím, že sa mi to vráti, a možno tie dva góly boli takým zadosťučinením, “ dodal. Ak by vraj niekedy odišiel z Viktorie Plzeň, jeho ďalší štáciou by určite nebol žiadny iný tím českej ligy .

optimistickejšie sa k Ďurišová pozíciu v tíme vyjadril tréner Roman Pivarník: “Je nás tu osemnásť, potrebujeme káder rozšíriť. Z opôr nebude nikto odchádzať, maximálne keď príde skvelá ponuka. Určite sa nechceme hráčov zbavovať. Michal to vie. Posledný mesiac išla Ďurišová hra veľa hore. Mal dnes hrať od začiatku, ale kvôli zmenám som to musel zmeniť. Som rád, že formu potvrdil. Išiel teraz veľa hore, “ uviedol na tlačovej konferencii.

Plzeň dnes nastúpila s veľmi zredukovanou defenzívu.Nastúpiť nemohli Hubník, Limberský ani Matějů. Pravého beka hral Petržela, ľavého Kovařík, stopery Mäsiar a Hejda. Ten bol ale čoskoro vylúčený a jeho miesto zaujal obvyklý defenzívny záložník Hromada. Podľa Ďuriš ale nebola Viktoria v podobnej situácii prvýkrát. “Pamätám si za trénera Uhrina, že som hral pravého beka a krajné obrancovia stopery,” zaspomínal.