Drsňák Mrázek ako Osgood. Zastavil Dallas a trhal sa so Sharpom

Začal ako z hororu, skončil víťaznú oslavou. Český brankár v službách Detroitu Petr Mrázek sa výraznou stopou podpísal pod utorkovej výhru Red Wings nad Dallasom (3: 1). Nielenže pochytal 34 striel a stal sa druhou hviezdou zápasu – počas tretej tretiny sa ešte stihol pustiť do potýčky s hviezdou Stars Patrickom Sharpom. “Hneď som si spomenul na Ozzieho Osgooda,” zaspomínal po výhre na bývalého búrliváka v bránke Detroitu kapitán Henrik Zetterberg

neubehlo ani minúta a diváci v hľadisku Joe Louis Areny museli sklopiť hlavu. Po šestnástich sekundách totiž českého brankára, ktorý nastúpil kvôli zraneniu Jimmyho Howarda, prekonal obranca Essa Lindell.Jeho strela z pravej strany skončila po odraze od obrancu Mika Greena priamo v bránke.

Potom však Mrázek začaroval svoju klietku a bránil ju doslova zubami nechtami. Počas zápasu si pripísal celkovo 34 zásahov. Len 17 ich musel zneškodniť v poslednej tretine, kedy mali Stars obrovský tlak. Keď sa dallaským hviezdam nedarilo rodáka z Ostravy prekonať, skúšali ho aspoň rozhodiť – márne. Mrázek držal ako skala.

Drobné šarvátky ho nechávali dlho v pokoji. Nervy mu prešli až tri a pol minúty pred koncom, keď mu priamo v bránke pristál hosťujúci Patrick Sharp. Keď sa hviezdny útočník snažil dostať z detroitskej bránky preč, narazil. Mrázek mu totiž nechcel uhnúť a plne sa sústredil na hru.

A šarvátka bola na svete.Po menšom Sharpovho šťuchanec sa Mrázek po hviezde Stars zahnal rukou, v ktorej držal hokejku a jeho sok mu na oplátku zasadil ranu do hlavy. Zrátané podčiarknuté – obaja hráči vyfasovali dve trestné minúty a na ľade to vrelo.

To však Mrázkovi na skvelom výkone neubralo – naopak. Bol vyhlásený druhou hviezdou zápasu a od trénera Jeffa Blashilla sa dočkal pochvaly. “Svoje územie bránil skvele. To je jedna z jeho najsilnejších stránok. Dnes bol skvelý, “vystrúhal českému brankári poklonu kouč Red Wings.

” Snažil som sa zostať pokojný a chytať najlepšie, ako to len ide, “povedal po zápase skromný Mrázek. Spoluhráči však jeho vydarený večer dôrazne pripomenuli.” Bol skvelý.Dallas doslova vyradil, “rozplýval sa mladý strelec Dylan Larkin. “Chytal neskutočným spôsobom. Svojimi ohromnými zákrokmi nás doviedol k výhre, “pridal Anhony Manthe.

Najviac novinárov ale pobavil kapitán Henrik Zetterberg. “Pripomenul mi Ozzieho Osgooda,” smial sa jeho šarvátke so Sharpom a ponúkol prirovnanie so slávnym burlivákom, ktorý s Detroitom trikrát vyhral Stanley Cup. “Ale samozrejme, je to jeho bránkoviska, a keď mu tam niekto vnikne, musí mu to rázne pripomenúť,” dodal švédsky hokejista.