Dopadlo to suprovo, povedal Darida po návrate do bundesligy

Záložník Herthy Vladimír Darida si pochvaľoval návrat do nemeckej ligy. Dvadsaťšesťročný reprezentant po dvojmesačnom zranenie členka zasiahol ako náhradník do nedeľného zápasu s Mainzom a prispel k výhre 2: 1. Počas záverečnej polhodiny sa podieľal na gólovej akcii, dostal žltú kartu a v nadstavenom čase striedal.

“Už som sa dlho tešil, až budem späť na ihrisku a zahrám si zápas. Som šťastný, že to vyšlo, a nakoniec aj s tromi bodmi.Všetko dopadlo suprovo, noha drží, nijako nebolí, takže paráda, “ povedal Darida na webe svojho agenta Ondreja Chovanca.

Pripravený naskočiť do hry bol už minulý týždeň, ale tréner Pál Dardai ho do zápasu s Augsburg ešte nepustil. “Bavil sa o tom aj s fyzioterapeutmi, oni mu odpovedali, že by to chcelo aspoň tých osem týždňov pauzy. S tým som aj súhlasil, pretože som bol sám vnútorne rozpoltený, či áno, alebo nie. Určite bolo lepšie počkať a ísť až teraz, “ priznal Darida, ktorý hral prvýkrát od 18. septembra a duelu sa Schalke.

Proti Mainzi sa na trávnik dostal v 64. minúte za stavu 1: 1 a hneď za tri minúty sa podieľal na víťaznej bránke. “Dostal som balón od Vedado (Ibiševiče) na roh šestnástky. Trochu som premrhali prvú moment, kedy som mohol centrovať.Pretože som tam nevidel nikoho voľného, ​​tak som balon skúšal zaseknúť späť a postrčil som loptu na nášho stredného záložníka, ktorý vystrelil. Hostia to zblokovali a balón letel k zadnej tyči, odkiaľ to Salomon Kalou vrátil Vedado. Ten mimochodom strelil svoj stý bundesligový gól, “ opísal akciu bývalý hráč Plzne, Sokolova či Freiburgu.

V druhej minúte nastavenia musel znovu striedať, pretože sa dohrávalo v desiatich na oboch stranách a Darida už mal žltú kartu. “Ja bol medzi najmenšími a ani Vedado už nebol na ihrisku, tak tréner potreboval niekoho stiahnuť.Aj po zápase za mnou prišiel a povedal, že to bolo z taktických dôvodov, či si nelámte hlavu nad tým, že by som hral zle, “ povedal Darida.

” Samozrejme nevyzerá to úplne najlepšie, keď idete ako striedajúci dole, ale nemalo to s výkonom nič spoločné, takže to beriem ako výpomoc tímu, “ doplnil strednej záložník.

Hertha je po 12 kolách bundesligy na treťom mieste tabuľky so stratou šiestich bodov na vedúci Lipsko a troch bodov na druhý Bayern Mníchov. “Našli sme dobrou cestou, ktorú sme už išli minulý rok na jeseň. Zápasy sa nám darí vyhrávať aj náš futbal vyzerá dobre. Dúfam, že na to nadviažeme v zostávajúcich dueloch do konca roka.Ešte by sme chceli dvakrát trikrát vyhrať, aby sme zostali hore, “ prial si Darida.

” Na jar by sme mohli čerpať z minulej sezóny, keď sme sa hore neudržali. Teraz už máme viac skúseností a vieme, aké to je, keď sa pohybujeme na najvyšších priečkach, “ dodal rodák z Plzne.

Na mníchovského obhajcu trofeje, ktorý v tomto ročníku nie je tak suverénny ako predtým , si podľa neho Hertha ešte netrúfa. “s Bayernom sa môžu porovnávať tak dva tímy v súťaži. My zatiaľ nie. Ale sme veľmi radi, že sa držíme takto hore, “ konštatoval Darida.