Dnes, tam je mnoho teórií o vplyve farby na charaktere

Dnes, tam je mnoho teórií o vplyve farby na charaktere, mentalite a nálady. A všetky z týchto teórií majú jednu vec spoločnú: potvrdzujú, že farba je v skutočnosti schopný vstúpiť človeka v stave depresie, a zvýšiť ju až do radosti z neba. To platí pre dospelých, a to, čo hovoríte o deti.

86410657

Už dlhú dobu je preukázané, že svetlé farby v miestnosti mať nepriaznivý vplyv na duševný stav dieťaťa. Presne dopad to bude mať na odporných a zložité vzory na tapety a koberce.

Stojí za zmienku, ostré rohy detského nábytku. Môžu spôsobiť nevhodné správanie u detí a zhoršenie vnímania najviac banálne situácie. Dôsledkom toho bude podráždenosť, nepozornosť, únava, nespavosť.

Preto záver: v detskej izbe všetko by malo byť harmonický. Žiadne nepríjemné rohy a jasný obraz. Iba hladké línie a tlmené pastelové odtiene.

Ak budeme hovoriť o výbere farieb pre materské nábytok, mali by ste sa vyvarovať pri nákupe nábytku v tmavých farbách (napríklad Burgundsko). Nevhodné ako nábytok a červená farba je veľmi nepríjemné.

Mal by okamžite jednať o námietku. Teraz sa bavíme len o výskyte akejkoľvek farby v detskej izbe. Nič vážne, ak je červeno značenej niektoré akcenty v interiéri detskej izby. Ak sa rozhodnete zaregistrovať do tmavej farby v miestnosti, môže spôsobiť nespavosť, bolesti hlavy, nočné mory, a dokonca zvýšiť tlak.

Je to tiež nie je vhodný pre nábytku v detskej izbe a modrej farby, ktorý pôsobí tiažovo na psychiku dieťaťa. Chladné modré môže spôsobiť zúženie krvných ciev a zníženie srdcovej frekvencie. Opäť platí, že modré akcenty v interiéri nespôsobí vám ublížiť (napríklad vankúše na gauči). Najlepšie je riedenie modrej farby modrá, ktorá zmäkčuje inhibičný účinok jeho temné náprotivok.