Buďte trpezliví fanúšikovia Super Bowl: dvojtýždňová prestávka je tu na pobyt

Pred Super Bowl 50 bolo skoro 13 dní, 20 hodín a 32 minút. Alebo 13 dní, 20 hodín a 32 minút na to, aby sa Super Bowl 50 maximalizoval v závislosti od vášho názoru. Či tak alebo onak, dvojtýždňová prestávka sa objaví tak, akoby to bolo okolo tak dlho, kým je NFL. Ak je športová udalosť, ktorá nepotrebuje dlhú prestávku, alebo veľké nahromadenie, ide o Super Bowl . Tohtoročná hra, medzi Panthers a Denver Broncos, už má dobrý príbeh – zápas medzi ctihodným Peytonom Manningom a vyčerpaným a talentovaným Cam Newtonom. Bude to zábava vidieť tieto dva quarterbacks duel. Pre futbalistov a ich trénerov, sú bytosti zvyku, ladený beh na týždenný cyklus.Keď NFL rozšírila svoju pravidelnú 16-mesačnú sezónu na 17 týždňov v roku 1990, ak v žiadnom inom prípade než sa uistiť o ďalšom víkendu televíznych hodnotení boffo.

Vedľajší prínos, ale týždňové tímy tímov sa rozložili veľmi tenko. V sezóne 2015, napríklad, Tennessee a New England mali štvrtý týždeň; Cleveland, New Orleans, Giants a Pittsburgh mali 11. týždeň voľno. NFL držala Super Bowl jeden týždeň po hrách na konferečnom šampionáte – sedemkrát. Naposledy bol 26. január 2003, kedy Jon Gruden Tampa Bay Buccaneers porazil Oakland Raiders v Super Bowl XXVII v San Diegu. To bolo tiež naposledy Super Bowl bol hral v januári.Tohtoročná hra sa bude hrať 7. februára – prepojená s Super Bowl XLIV (New Orleans cez Indianapolis a Manning v Miami) pre najnovšiu Super Bowl, ktorá sa bude hrať. (Bolo to aj posledná Super Bowl, ktorá sa bude konať v Kalifornii.) “Dvojtýždňová prestávka pred Super Bowlom začala s Super Bowl I,” hovoril Greg Aiello, hovorca NFL, Guardian . “Koncept mal poskytnúť podporu hry na vybudovanie. Dvojtýždňová prestávka bola štandardným postupom od prvej Super Bowl. Boli to týždňové prestávky niekoľko krát, keď to okolnosti diktovali.Ďalšou výhodou je to, že dáva obom tímom väčší oddych a zotavenie zranenia. “Prvý zápas AFL-NFL World Championship, proaktívne známy ako Super Bowl I, sa odohral 15. januára 1967 v Los Angeles – Dva týždne po majstrovstvách AFL a NFL, ktoré sa uskutočnili ako dvojročná hra na Nový rok. Ale miesto a dátum pre Super Bowl I neboli nastavené skôr ako mesiac pred zápasom. Prostredníctvom Super Bowl IV, rozhodne vyhral Kansas City cez Minnesotu, NFL presunul Super Bowl na týždeň po AFL a NFL majstrovských hier.Hra, 11. januára 1970, je druhá najskoršia Super Bowl; Super Bowl XI, ktorý vyhral Oakland, sa odohral 9. januára 1977. Liga sa vrátila k dvojtýždňovému prerušeniu v nasledujúcom roku, ale znovu sa pokúsila o plán bez víkendov na konci Sezónu 1982, ktorá bola zastavená počas 57 dní (a skrátená na deväť zápasov v pravidelnej sezóne) kvôli stávke hráčov. Washington vybojoval Miami v Super Bowl XVII na Rose Bowle v Pasadene. Keď NFL rozšírila svoju pravidelnú sezónu na 17 týždňov v roku 1990, taktiež oznámila, že ďalšia Super Bowl sa bude hrať bez víkendu v V rozhovore pre Orlando Sentinel vo februári 1990 Hank Stram, bývalý tréner šéfov, ktorý sa stal analytikom CBS, povedal: “Nemyslím si, že by sa niekto mohol pripraviť na Super Bowl Za týždeň.Takzvaný off-týždeň je dôležitejší ako týždeň tesne pred Super Bowl. Tento týždeň dáva trénerom čas na prípravu a čas na odpočinok. “

Stram povedal Sentinelovi, že nebude mať dostatok času na tím, ktorý vyhral šampionát konferencie, najmä neskorú hru, aby Pripraviť sa na Super Bowl za menej ako týždeň – aj keď New York Giants skončili s bitím Buffalo Bills v ďalšej Super Bowl, ktorá sa konala v Tampone, len sedem dní potom, čo vyhral titul NFC v San Franciscu. Stram, ktorý zomrel v roku 2005, povedal v roku 1990, že má pochybnosti o tom, či tréneri chcú mať uprostred sezóny víkend. “Do sezóny pridá ďalší faktor šťastia.Niektoré tímy budú naozaj potrebovať mimo týždeň, kedy padne, ale ostatní to nebudú. “Super Bowls XXVI a XXVII sa odohrali po dvojtýždňových prestávkach po majstrovstvách konferencie, ale Dallas vyhral svoj druhý rovný Vince Lombardi Trophy tým, že v januári 1994 získal Buffalo účty v Super Bowle XXVII, len týždeň po výhrade titulu NFC. Štvorhranné Super Bowls sa odohrali bez prestávky po hrách na šampionáte v rokoch 2000 až 2003. NFL chcela otvoriť pravidelnú sezónu cez víkend po Labour Day, ktorý zanechal iba jeden týždeň medzi titulmi konferenčných hier a Super Bowl. Do roku 2004 sa ligy vrátili do dvojtýždňovej prestávky a zostanú tam V dohľadnej budúcnosti.Super Bowl Sunday je prakticky národný sviatok v Spojených štátoch a hra pokračuje v prelomení televíznych záznamov: vlani v USA sledovali 114 miliónov. A čo je najdôležitejšie, tímy majú tendenciu Dobrá show: šesť z posledných ôsmich Super Bowlov bolo rozhodnutých menej ako pristátie. Trinásť dní, 20 hodín a 32 minút je dlhý čas na čakanie na hru a príliš veľa času na vyplnenie, ale NFL má plán, ktorý funguje, takže buďte trpezliví. V nedeľu môžete vždy sledovať tím Team Rice s tímom Irvin v Pro Bowl!