Anglickí hráči toľko ako Debutant Cook dáva Južnej Afrike okraj

Kým konkurenčný duch Ben Stokes a úžasná všestrannosť Stuarta Broad začal vytiahnuť Anglicku späť na záverečnú schôdzu, Juhoafrická republika vyhrážala, že utíka do diaľky prvým dňom záverečného testu. K dispozícii bolo neuveriteľne neschválejúce 25. testovacie storočie od Hashim Amla a zručný od otvárajúceho sa Stephena Cooka, šiesteho z jeho krajiny, aby urobil sto na debut. Dvojica pridala 202 pre druhú branku ako Anglicko, za počasia s loptou a nedokázalo pochopiť polovicu šancí, ktoré môžu mať taký rozdiel, bojovalo o získanie akejkoľvek kontroly. Na čaj, Južná Afrika Bolo 224 pre jednu a už vyháňalo Anglicku zo hry.Postupne však Anglicko začalo zastavovať prietok beží, a keď sa Cook dostal na tri figúrky, urobil ich prelom. Takmer nevyhnutne to musel byť Stokes, ktorý doručil v čase potreby. Amla urobila 109, s 19 štyrmi, keď tlačil dopredu na dlhú guľu a odklonil ju od svojho vnútorného okraja na päte nohy. Revolúcia bowlera a jeho družstiev bola hmatateľná pre Amlu, ktorá zmeškala prvýkrát na päťkrát, s takouto plynulou plynulosťou pretekala takmer tri a tri štvrtiny, že sa tam opakovalo jeho dvojmesačné Kapské mesto .

Odvolanie AB de Villiers bolo bonusom.Keďže lopta bola stará a mäkká, ihrisko všeobecne nereagovalo na ortodoxný šev a len ten najmenší náznak tvaru vo vzduchu, Broad sa rozhodol znížiť svoje tempo, vrátiť sa do záhybu a potiahnuť prsty po ľavej strane Lopta produkovať nožnicu, doručenie, ktoré sa pohybuje od pravej ruky po naklonení. Jedná sa o dodávku Široký zvládol v uplynulom roku a on bol výcvikom Jimmy Anderson v jeho použití.Potom, čo našiel okraj Amlyho netopieru, len na loptu, ktorý hrával s najmenšími rukami, aby sa na prvýkrát skĺzol Alastair Cook. De Villiers bol však novým golierom a Silne tlačil na svoju druhú guľu, ďalšiu nožnicu a tentokrát okraj pohodlne lietal na druhú skĺznutiu, kde Joe Root využil šancu dobre. Broad teraz odmietol De Villiers 10-krát v testoch a dvakrát za Kačice v posledných troch loptičkách, ktoré na neho skóroval.Možno si De Villiers myslí, že táto kapitánska štíhla je o niečo oveľa zložitejšia, ako sa prvýkrát zdalo. Anglicko sa vydalo na to, aby sa do posledného zasadnutia zaradili veci, a potom Cook a JP Duminy, dvaja z Päť zmien, ktoré Juhoafrická republika urobila svojmu XI, tiež odišiel. Keď Cook, 115, odklonil loptu od Chrisa Woakes na jeho wicket, dal bowlerovi niečo späť ku koncu trestného dňa, kde sa snažil o konzistentnú dĺžku a linku a bol prísne potrestaný ako výsledok.Duminy bola druhou brankou pre Moeena Alího, keď prešiel trénerom. V poslednej hodine Temba Bavuma (32no) a Quinton de Kock (25no) zadržali iniciatívu s živým neprerušovaným šiestym -wicketový stánok 56, ktorý využil tvrdosť druhej novej lopty: žiadne hranie pre pneu pre Bavuma, ktorý jazdila vzrušujúco až na poslednú. Južná Afrika bude pokračovať na 329 za päť. Cook je najnovší v zozname synov, ktorí nasledovali svojich otcov na Test kriket, ale nikto nevidel takú nerovnosť medzi debutovým bohatstvom tohto chlapca a Jeho otec.Apartheid znamenal, že Jimmy Cook neskoro vyskúšal kriket: vydal prvú guľu svojho prvého testu na druhú skluzu na zlatú kačicu. Otec bol v stánkoch a pozoroval svojho syna, keď otočil svoju prvú dodávku Na hranicu štvorcových končatín a o štyri a pol hodiny neskôr pripevnil loptu zo Stokesa cez strednú časť pre dve jazdy, ktoré ho priviedli na sto. Ak by to bolo pôsobivé zobrazenie toho, ako vytvoriť inningy, potom to nebolo menej podceňovaný spôsob, ktorým uznal jeho úspech, akoby tam bol mnohokrát predtým.Zdá sa, že Južná Afrika našla otvárajúceho sa batsmana, ktorý hľadal, váha bežiek v domácom krikete, ktoré mu priniesli jeho príležitosť. On a Amla im pomohli zvlášť zlé bowling. Je to rozpor nekonzistentnej látky, suchá väčšinou, ale s jemnými oblasťami. Sľuboval, že bude dvojstupňový a neskôr v zápase, keď sa nevyhnutelné prehĺbenia zatvrdia, by mali vidieť nejaké nerovnomerné odrazky.

Battle last by mohlo byť zložité, takže nebolo pochýb, že by De Villiers bat Najprv na víťazstve, ako to bude mať jeho opačné číslo.Predpokladal sa malý skorý život, ako sa dalo očakávať, najmä pre Broad a Anglicko získalo náhodnú ranu, keď Dean Elgar v prieskumnej časti od Moeena hľadel, že ho prudko zasiahol cez vrchol, ale dostal vnútornú hranu, V údolných oblastiach Jamesa Taylora, ktorý prenikol a triumfálne produkoval loptu. Seameri sa snažili o efektívnu dĺžku, príliš často preháňali pri hľadaní hojdačky na vlhký deň a zaplatili cenu Ako Cook dokázal, že jemný hráč z jeho nohy, zatiaľ čo Amla jednoducho krém loptu cez kryty a midwicket takmer podľa želania. Amla nie je batsman dať sucker rovnomerné prestávke.Stokes mal veľmi nízku smerom k britskému kapitánovi, ktorý, možno rozptýlený Jonnym Bairstowom, ktorý sa potápa cez neho, alebo dokonca ak Bairstow dostal slabé prehnutie, vyčerpal šancu. Po obede, keď Cook mal 47, Podobne široký Broad a hoci držiteľ správne posúdil, že by nevedel skĺznuť, zvládol iba prsty a debutant prežil a potom maximálne využil jeho odklad.