Ako začať s rodičmi v tejto ťažkej veci?

 

1. Výmena hračiek, ktoré nemajú dieťa v jedinom exemplári
Keď idete na ihrisko, prinášajú tieto hračky, dočasný nedostatok, ktorý nebude príliš nápadný k dieťaťu. Inými slovami, tým ľahšie bude zdieľať dieťa, keď bude mať dve ostria, dáte ďalšie dieťa jedinú inštanciu.

2. Skrytie poklady
Ak vaše dieťa má nejaké špeciálne hračka, ktorá pre neho znamená veľa pred príchodom z jej priateľov schovať na odľahlom mieste, takže žiadne z detí, ktorí prišli nezasahovalo do neho.

3. Zamerajte sa na výhodách
Pre dieťa pochopiť, že zdieľanie môže byť užitočné, je potrebné sa zamerať svoju pozornosť na to, čo sa dá, a to, čo sa mu dostane na oplátku z iného dieťaťa. Napríklad: “Dáte Ak Masha hrať sa s bábikou, to vám umožní potom hrať s ňou kočík bábiku.” Táto stratégia dáva dobré výsledky u detí vo veku 2-3 roky.

4. Nastavte pravidlá pred odchodom domov
Keď dieťa má trochu viac pochopenia, je nutné s ním hovoriť o tom, ako sa správať, ísť s niekým na návštevu hračku. Súhlasíte s tým, že “ak chcete, aby stroj, Saša, potom máte na to, aby mohla hrať trochu s prístrojom. Ak nechcete zdieľať, opustiť stroj doma. ”

41

5. Odpovedzte na nevhodné správanie dieťaťa
V žiadnom prípade nenechajte dieťa vytiahnuť hračku z iného dieťaťa. Nauč ho, čo má žiadosť o povolenie, ale v prípade, že druhý dieťa nesúhlasí – treba ju prijať a prijímam ho.

6. Sledujte a domy
Opýtajte sa svojho dieťaťa či by sa s vami podeliť. Keď potrebuje dieťa: “Daj mi svoju zmrzlinu,” pevne odpovie, že budete zdieľať iba v prípade, že sa s vami podeliť.

7. Neužívajte pol opatrenia
Niekedy dieťa má strach, že niekto žerie viac ako on, a spoločnosť zaobchádza s deťmi nie je vrece cukroví a jeden cukrík z vrecúška vôbec. Je to smiešne, ale neprijateľné. Naučí svojmu dieťaťu pravidlá zaobchádza. Povedzme, že to nie je dobré, aby tak urobili, je nutné ponúknuť tašku. A tak nebol starosti s tým, že každý trvať iba jeden cukrík.